Oteklé oči, pomačkaná košile, vlasy spletené do rychlého copu nebo vyčesané do nedbale elegantního drdolu a nápadně častý výskyt v oblasti kávovaru? Tak tak se poznají dva kancelářské typy: pařan a rodič. Zatímco milovník nebo milovnice večírků si tento stav přivozují sami, rodičům jej navozují potomkovy klubající se zuby, kolika nebo počínající příchylnost k metalistům. Jak je od sebe rozlišit? Pakliže se po paralenu vyptává, je to party zvíře. Pakliže růžový prášek z tašky obratem loví, spolu s chladivým polštářkem a pohotovostním Brumíkem, jde o rodiče. Zatímco pařan do práce chodí z donucení, a nejraději by doma spal, máma nebo táta si do práce chodí odpočinout s vědomím, že doma by se stejně nevyspali.
Pařan se často diví, jak se informace o jeho karaoke vystoupení, potyčce s vyhazovačem nebo koupeli ve fontáně mohla po kanceláři roznést takovou rychlostí. Odpovědí je, že každé místo s více jak dvěma zaměstnanci má svoji klepnu. Nikdo nemá tušení, jak se k ní nebo k němu (nenechte se zmást, drbe se i v čistě mužských kolektivech) všechny novinky dostávají takovou rychlostí, ani jak je možné, že je nikdy nikdo nechytí při činu, ale jejich špionážní schopnosti by jim mohla závidět i FBI. Obratně se vyhýbá dopadení, a díky tomu se baví tím, jak se lidé okolo obviňují navzájem. Co z toho má? Kromě pocitu moci i nekončící zdroj pobavení.
Zatímco drbna by se nikdy nesnížila k tomu, aby s horkou novinkou šla rovnou za nejvyšším šéfem, tak šplhoun v podobné situaci větří povýšení. Vždyť někdo, kdo se koupe ve fontáně, přece nemůže být kompetentním vedoucím oddělení, nebo snad ano? Naštěstí jsou tu oni, a už se hrnou na uvolněné místo. Nepleťte si je s dříči. Zatímco pracanti věří, že jejich cesta vzhůru vede skrze přesčasy a dodělávání restů po kolezích, díky čemuž jsou v kolektivu velmi populární, šplhoun se neštítí žádné zkratky nebo podlosti. Kolega dopisuje zprávu na poslední chvíli nebo zoufale prosí kancelářskou včelku, aby za něj tu prezentaci dodělala? To se poví! Však on už s nimi pan šéf zatočí.